زیرساخت دیتاسنتر

خدمات | زیرساخت دیتاسنتر

مرکز داده وسیله ای جهت متمرکز سازی عملیات ذخیره سازی، پردازش و انتشار داده ها و برنامه ها می باشد. از آنجایی که مراکز داده حیاتی ترین و اختصاصی ترین دارایی های یک سازمان را در خود جای داده اند، برای تداوم حیات یک کسب و کار بسیار حیاتی هستند. در نتیجه امنیت و قابلیت اطمینان مراکز داده و اطلاعات آنها از اولویت های اصلی هر سازمانی است. سیسکو بعنوان یکی از بازیگران برتر در این حوضه، محصولات زیر را در حوضه دیتاسنتر عرضه میکند.

Cisco Application Centric Infrastructure

هدف اصلی Cisco Application Centric Infrastructure چابکی و انعطاف پذیری در مرکز داده است. Cisco ACI بر روی پلتفرم Cisco Nexus 9000 ساخته شده است و با یکپارچگی دقیق بین سخت افزار و نرم افزار (عناصر فیزیکی و مجازی) و یک مدل اکوسیستم نوآورانه سعی بر ایجاد ارزش منحصر به فرد برای مراکز داده های مدرن می کند. در حقیقت Cisco ACI ایمن ترین، بازترین و جامع ترین راه حل نرم افزاری در صنعت SDN است.

Cisco Data Center Network Assurance and Insights

امروز اکثر کسب و کارهای بزرگ از شبکه پیچیده ای از زیرساخت های مرکز داده استفاده می کنند، مدیران شبکه وظیفه نگهداری هر سیستم در شبکه را بر عهده دارند. به این ترتیب، از آنها انتظار می‌رود که مشکلاتی را که در سریع‌ترین زمان ممکن ظاهر می‌شوند، پیشگیری، شناسایی و رسیدگی کنند. به همین منظور سیسکو نرم افزار Data Center Network Assurance and Insights را معرفی نمود، که با استفاده از آن کارهای چالش برانگیز قبلی مانند عیب یابی، تجزیه و تحلیل علت ریشه ای و اصلاح مشکلات رایج شبکه آسان تر خواهد شد.

Cisco Data Center Network Manager (DCNM)

Cisco Data Center Network Manager (DCNM) یک راه حل مدیریت شبکه است که از دستگاه های NX-OS پشتیبانی می کند. که سطح بالایی از نظارت و کنترل را از طریق کنسول مبتنی بر وب برای مدیریت سوئیچ‌های Cisco Nexus، MDS و Cisco UCS فراهم می‌کند. DCNM Automation Fabric، مدیریت LAN را برای محصولات Cisco Nexusو مدیریت SAN برای محصولات Cisco MDS ارائه می‌کند. هدف Cisco DCNM کاهش هزینه های عملیاتی با ارائه عملیات کارآمد و عیب یابی است. با استفاده از DCNM پیکربندی و نگهداری عملیات مرکز داده آسان خواهد شد. کاربر می تواند رویدادهای و عملکرد سوئیچ های Cisco Nexus را نظارت کند همچنین با استفاده از DCNM ادمین مرکز داده می تواند وظایف مدیریتی بصورت متمرکز انجام دهد.

HyperFlex

HyperFlex پلتفرم ارایه زیرساخت HCI (hyper-converged infrastructure) سیسکو است. سیستم‌های HyperFlex مبتنی بر پردازنده‌های Intel Xeon E5 2600 v3 هستند و از Hypervisors VMware 5.5 یا بالاتر و نرم‌افزار Cisco Data Platform پشتیبانی می‌کنند. نرم‌افزار Data Platform که توسط استارت‌آپ Springpath توسعه داده شده است، یک نرم‌افزار ذخیره‌سازی اشیاء توزیع‌شده با ساختار لاگ است. سه نوع گره HyperFlex وجود دارد. HX220c برای بار کاری بالا ، HX240c برای بارهای کاری با ظرفیت بالا است. HX240c همچنین می تواند با Blade سرورهای UCS B200 همراه شود تا منابع محاسباتی اضافی را برای یک cluster فراهم کند.

Cisco MDS - SAN

Cisco MDS در واقع محصولات SAN سوییچ شرکت سیسکو می باشند . این سوییچ ها با قابلیت پشتیبانی از چندین پروتکل ، چندین رسانه مختلف (Fiber-optic, Twisted pair) و با اطمینان پذیری بالا، عملکرد، مقیاس پذیری و مزیت خاصی نسبت به دیگر رقبا ایجاد کند.

Cisco Nexus - Switches

سوئیچ های سری Nexus سیسکو سوئیچ ها Modular و پورت ثابت هستند که برای مرکز داده طراحی شده اند. سیسکو سیستم سوئیچ های سری Nexus را در 28 ژانویه 2008 معرفی کرد. همه سوئیچ‌ها سری Nexus دارای سیستم عامل سیستم NX-OS می باشند. NX-OS در مقایسه با IOS دارای برخی ویژگی‌های خاص برای دیتاسنتر ها و در دسترس بالا می باشند. امروزه اکثر دیتاسنتر مدرن از این سوییچ ها برای زیرساخت خود استفاده میکنند.

Cisco Unified Computing System (UCS)

سری محصولات Cisco UCS ، سرور های شرکت سیسکو برای دیتاسنتر ها می باشند. در حقیقت UCS یک پلتفرم جهت محاسبات، شبکه، دسترسی به ذخیره سازی و مجازی سازی در اختیار ادمین ها می گذارد. سرور های UCS می توانند بصورت یکپارچه مدیریت و پیکربندی شوند.

عضویت در خبرنامه

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به

شرکت مهندسی ارتباط گستر انتخاب

است.