دیجیتال مارکتینگ

شرکت ارتباط گستر انتخاب | دیجیتال مارکتینگ

همان‌طور که در بیشتر جنبه‌های زندگی مدرن دیده می‌شود، فضای بازاریابی تا حد زیادی تحت‌تأثیر فناوری قرار گرفته است. قبل از ظهور عصر دیجیتال، آژانس‌های بازاریابی از کانال‌های سنتی مانند چاپ، رادیو و تلویزیون استفاده می‌کردند. امروز، همه چیز بسیار متفاوت است.

دیجیتال مارکتینگ شامل تمام تلاش‌های بازاریابی است که از یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت استفاده می‌کنند. کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و سایر وب‌سایت‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه استفاده می‌کنند.

همان‌طور که فضای بازاریابی آنلاین به طور فزاینده‌ای پیچیده می‌شود، همکاری با شرکت بازاریابی دیجیتال مناسب بیش از هر زمان دیگری مهم است. نه‌تنها آژانس مناسب می‌تواند در کارهای پیچیده‌ای مانند تجزیه‌وتحلیل داده‌ها کمک کند، بلکه می‌تواند در مورد عناصر استراتژیک مانند بودجه‌بندی نیز به شما مشاوره دهد.

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

  • بیشتر جهان آنلاین است – امروزه مردم بیشتر از همیشه زمان خود را در اینترنت می‌گذرانند. از نظر آماری، بیش از 45 میلیون ایرانی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و همچنین در خارج از ایران مرکز تحقیقات پیو گزارش می‌دهد که بیش از 81 درصد از آمریکایی‌ها روزانه آنلاین می‌شوند. این نباید تعجب‌آور باشد، زیرا اکنون تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها دسترسی بی‌نظیری به اینترنت در اختیار ما قرار می‌دهند.
  • دسترسی آسان به مخاطبان هدف – بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به مخاطبان هدف بسیار خاص استفاده می‌شود. با استفاده از ابزارهایی مانند تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، می‌توانید حضور آنلاین خود را به‌دقت کنترل کنید. با دستیابی مستقیم به مخاطبان هدف خود، در هزینه‌های بازاریابی کلی صرفه‌جویی خواهید کرد.
  • بازاریابی دیجیتال قابل انطباق است – چه با بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات موبایلی یا تبلیغات دیجیتال سروکار داشته باشید، کمپین‌های بازاریابی آنلاین به‌راحتی تغییر می‌کنند. شما همیشه می‌توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مفید است و تغییرات مناسب را در زمان به‌موقع ایجاد کنید.
  • بازده قابل ردیابی سرمایه (ROI) – با ابزارهایی مانند Google Analytics، کمپین های بازاریابی دیجیتال به راحتی قابل ردیابی هستند. با ردیابی دقیق تبدیل‌ها، می توانید بفهمید چه عناصری از کمپین های شما کار می‌کنند. با در دست داشتن این اطلاعات، می توانید ROI را برای بودجه بازاریابی خود بهتر بهینه کنید.

انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ

اگر به دنبال بهترین آژانس بازاریابی دیجیتال در ایران هستید، تمرکز شما باید فراتر از حوزه دیجیتال باشد. درحالی‌که شما مطمئناً آژانسی می‌خواهید که در همه تخصص‌های دیجیتال به‌خوبی مسلط باشد. ویژگی‌های ناملموس مانند صداقت، شفافیت، دردسترس‌بودن باید در تیم بازاریابی دیجیتال شما ضروری باشد.

تخصص آژانس

اگر قصد همکاری با یک آژانس بازاریابی دیجیتال را دارید، مطمئن شوید که تخصص آنها با نیازهای شما مطابقت دارد. آنها نه‌تنها باید بر فضای دیجیتال تسلط داشته باشند، بلکه باید بازار خاص شما را نیز درک کنند. این دانش معمولاً چیزی است که آژانس باید آن را یاد بگیرد. زیرا هیچ فردی نمی‌تواند همیشه همه چیز را بداند، اما تجربیات گذشته آنها خیلی برای شما سودمند خواهد بود تا آنجا که بدانید آیا آنها دانش لازم برای یادگیری سریع عمودی را دارند یا خیر.

فرهنگ شرکت

بهترین نوع شراکت تجاری بر اساس سود دو طرف است. به‌این‌ترتیب، پیداکردن یک آژانس بازاریابی دیجیتال که به‌خوبی بافرهنگ شرکت شما هماهنگ باشد، بسیار مهم است.

مدیریت حساب

هنگام بحث در مورد یک رابطه کاری بالقوه با یک آژانس بازاریابی دیجیتال، حتماً در مورد رویه‌های مدیریت حساب آنها سؤال کنید. برای این منظور، به آژانسی نیاز دارید که به نیازهای شما توجه داشته باشد و بر خدمات مشتری متمرکز باشد. در مورد زمان‌های نوبت‌دهی، روش مدیریت پروژه، ابزارهای مورداستفاده و غیره سؤال کنید.

ارتباطات

بهترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ به‌وضوح در مورد عوامل مهمی مانند زمان انجام پروژه، بودجه کمپین و استراتژی‌های کلی با شما ارتباط برقرار می‌کنند. اگر از صلاحیت آنها مطمئن نیستید، از آژانس بازاریابی چند سؤال دشوار بپرسید. اگر با پاسخ‌های روشن و مبتنی بر راه‌حل پاسخ دهند، متوجه خواهید شد که آنها مناسب هستند. همچنین مراقب پاسخ‌های آماده باشید. ما همیشه صحبت‌کردن با افرادی را که تظاهر به داشتن همه پاسخ‌ها نمی‌کنند احساس شادابی می‌دانیم. تا زمانی که شریک بازاریابی شما به سال نگاه کند و موقعیتی را به‌موقع به شما ارائه دهد، اشکالی ندارد.

به پیشنهادات آنها گوش دهید

بعد از اینکه تحقیقات خود را انجام دادید و باور کردید که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب را شناسایی کرده‌اید، قبل از تصمیم به کار با آنها، ببینید که آیا آنها می‌توانند برای مشکلی که با آن مواجه هستید، پیش‌بینی ارائه دهند یا خیر.

بعد از نتیجه‌گیری، چند نکته وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید:

  • آیا رویکرد خلاقانه مناسب برند شما است؟
  • آیا فکر می‌کنید که راه‌حل قابل‌اجرا است؟
  • آیا آنها تجربه ارائه برنامه خود را دارند؟
  • آیا آنها در مورد هزینه‌ها و بودجه کلی شفاف هستند؟

عضویت در خبرنامه

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به

شرکت مهندسی ارتباط گستر انتخاب

است.